321-Start Festiwal Twórczości Medialnej Młodzieży

29 PAŹDZIERNIKA b.r. w Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie odbył się pokaz prac konkursowych festiwalu „321-Start”.

sala pokazów konkursowych 321-Start w Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

PROTOKÓŁ JURY

Jury „321-Start” Festiwalu Twórczości Medialnej Młodzieży po obejrzeniu 17 filmów w pokazie konkursowym przyznało swoje nagrody i wyróżnienia.

Nagrody Główne – akredytacje udziału w Międzynarodowych Warsztatach Filmowych w Łebie w 2022 roku w okresie letnim, organizowane przez Fundację Filmowiec,

Pan MAREK FIEDLER – animator kultury filmowej, postanowił przyznać nagrodę za film: POWRÓT DO DOMU CZYLI JAK POKONAĆ KORONAWIRUSA real. Koło Filmowe Pracownia Animacji przy SP w Czerlejnie

Pan JANUSZ PIWOWARSKI – operator filmowy, postanowił przyznać nagrodę za film: NEW LIFE real. Marii Wiśniewskiej.

Pan PIOTR MAJDROWICZ – operator kamery TVP, postanowił przyznać nagrodę za film: ŁAWECZKA w realizacji Maji Rzelechowskiej i Weroniki Wachowskiej.

Jury przyznało też wyróżnienia w postaci zestawu : książek, płyt wideo oraz karty pamięci, dla autorów:

RYBA w real. Anna Nenazhnaya, DZIURA real. Poli Wojtaś; BEZ real. Marcela Kaczmarka.

Do końca listopada b.r. w Ośrodku Kultury WIERZBAK w Poznaniu będzie jeszcze czynna wystawa plakatów polskich artystów. Fundacja, po uprzednim zgłoszeniu przyjazdu grupy będzie organizowała dodatkowo zajęcia z techniki taśmy filmowej.

Ośrodek Kultury „Wierzbak” w Poznaniu _wystawa Twórców Polskiego Plakatu Filmowego

Dla osób które chcą jeszcze indywidualnie wziąć udział w quizie z wiedzy na temat Polskiej Szkoły Plakatu i w losowaniu akredytacji, wysyłamy ankietę do wypełnienia z adresu: biuro@kursfilmowy.pl

Kilka dni na początku lipca i pod koniec sierpnia odbywały się w Łebie warsztaty dla najmłodszych uczestników, biorących udział w konkursie fotograficznym oraz próbujących realizacji swoich pierwszych filmów.

W okresie letnim organizowaliśmy również zajęcia z podstaw filmowania w Ośrodku Kultury „Wierzbak” w Poznaniu, w MGOK w Kostrzynie w Wielkopolsce oraz w Młodzieżowym Centrum Profilaktyki Alternatywa w Lesznie.

zajęcia warsztatowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostrzynie w Wielkopolsce
zajęcia warsztatowe w Młodzieżowym Centrum Profilaktyki ALTERNATYWA w Lesznie

Od września kontynuowaliśmy realizację projektu w kilku miejscach, przede wszystkim w szkołach. Prowadziliśmy też konkursy towarzyszące (np. z wiedzy na temat „Polska Szkoła Plakatu”) we wszystkich miejscach realizacji zadania.

zajęcia warsztatowe z grupą uczestników Centrum Szkoleniowego WIEDZA w Koninie.
zajęcia warsztatowe w Szkole Podstawowej w Krzyżu Wielkopolskim.
zajęcia warsztatowe w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole.
zajęcia warsztatowe w Szkole Podstawowej im. Stanisława Witosa w Czerlejnie

Projekt był również prowadzony w dwóch miejscach w Poznaniu, w Szkole Podstawowej im. Henryka Sucharskiego oraz w Ośrodku Kultury „Wierzbak”.

PROJEKT ZOSTAŁ DOFINANSOWANY PRZEZ NARODOWE CENTRUM KULTURY W RAMACH PROGRAMU „KULTURA – INTERWENCJE”.